Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від необережного поводження з вогнем, ударів блискавки, випалювання сухої трави та з інших причин.
Культурно-масові заходи у лісі необхідно проводити на спеціально відведених ділянках. Поблизу цих місць повинні бути засоби гасіння пожеж або водоймища. Будь-яка пожежа починається із займання, яке нерідко може ліквідувати одна людина. Але ліквідувати пожежу одній людині, тим більш без відповідних засобів, самовладання, мужності не так просто. Розбурхана стихія потребує колосальних зусиль великої кількості людей, значної кількості спеціальної і іншої техніки. Найбільш доступними засобами гасіння займань і пожеж є вода, пісок або грунт, ручні вогнегасники, азбестові і брезентові покривала і навіть гілля дерев та одяг.
Враховуючи це, Державне підприємство «Буське лісове господарство» звертається до всіх жителів міста та району:
- Будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем;
- Не залишайте без нагляду розпалене багаття;
- Не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;
- Забезпечуйте себе первинними засобами пожежогасіння;
- Утримуйтесь від розведення вогнища у лісі!!!
Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно:
- розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього;
- місце розпалювання вогню очищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском);
- не залишайте вогнище без нагляду;
- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;
- кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.
Категорично забороняється підпалювати суху траву на галявинах, у лісі та на землях, що межують з лісами.
Виконання населенням вищезазначених правил та заходів безпеки дасть можливість зберегти Ваше життя та здоров’я. Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі.
Впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.
Пам’ятайте!!! За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність:
- статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, передбачений штраф на громадян у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах,що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пам’ятайте, що простіше запобігти пожежі, ніж її погасити!
Пресс-служба ДП "Буський лісгосп"
|