Головна » 2017 » Листопад » 28 » Звернення трудового колективу ДП "Буський лісгосп"
15:35
Звернення трудового колективу ДП "Буський лісгосп"

Народному депутату України

п. Бондарю Михайлу Леонтійовичу

Голові Буської РДА

Голові Буської районної ради

м. Буськ 20.11.2017

 

ЗВЕРНЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ДП «БУСЬКИЙ ЛІСГОСП»

 

До написання цього звернення нас, лісівників ДП «Буський лісгосп», спонукали відомості про непрозоре без належного обговорення із громадськістю та фахівцями лісової галузі схвалення на засіданні уряду 15 листопада 2017 року Стратегії реформування лісового господарства України до 2022 року. Згідно із розробленою Стратегією реформування лісового господарства України та запропонованою концепцією Мінекономрозвитку України щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади 359 об’єктів державної власності визначені для передачі в концесію на право тимчасового використання суб’єктами господарювання, у тому числі 333 держлісгоспи, а це усі державні лісогосподарські підприємства держави.

Державне підприємство «Буське лісове господарство» останні 15 років працює стабільно, без фінансування з державного бюджету і є зразковим платником податків серед підприємств Буського району та області. Тільки за останні 5 років обсяг реалізованої продукції збільшився майже у 3 рази і за 2016 рік склав 40,8 мільйонів гривень, з яких 4.1 млн грн відрахувань сплачено до районного бюджету. Отримано 1,1 млн грн чистого прибутку. Протягом останніх 5 років державним підприємством «Буське лісове господарство» перераховано до бюджетів усіх рівнів 35,4 млн грн (у тому числі за 2016 рік – 11,1 млн грн), з них до районного бюджету – 9,1 млн грн (у тому числі за 2016 рік – 4.1 млн грн). ДП «Буський лісгосп є одним з основних наповнювачів бюджету громади Буського району. За останній період придбано основних засобів на суму 12.2 млн грн. В 2017 році запущено нову технологічну лінію переробки деревини, що дозволило створити додатково понад 20 робочих місць.

В останні роки суттєво збільшився рівень заробітної плати працюючих. Так в 2017 році вона складає 7500 грн.

На сьогодні ДП «Буський лісгосп» забезпечує роботою із дотриманням всіх соціальних гарантій більше 150 працюючих, окрім цього підприємству надаються послуги приватних підприємців, які теж у свою чергу забезпечують робочими місцями багато людей у сільській місцевості.

Загалом за період 2012 - 2016 роки лісгоспом використано 99,0 млн грн. власних коштів на відновлення лісів та проведення комплексу лісогосподарських заходів.

Державне підприємство «Буське лісове господарство» не отримувало коштів з державного бюджету на ведення лісового господарства більше 10 років.

Підприємство відкрите для громадськості та суспільства. На сайті ДП «Буський лісгосп» висвітлена вся діяльність підприємства.

Ліси Буського району, як і ліси усієї нашої держави мають, найперше, велике екологічне значення, але забезпечити в них належне ведення лісового господарства та раціональне використання лісових ресурсів можуть лише фахівці, про що свідчить досвід провідних європейських держав.

      Працівники ДП «Буський лісгосп», стурбовані тим, що схвалення Урядом України Стратегії реформування лісового господарства України до 2022 року в частині ліквідації лісгоспів, як самостійних суб’єктів господарювання. та не пройшло належного обговорення серед громадськості, територіальних органів центральної влади та органів місцевого самоврядування. Тези щодо збитковості усіх державних лісогосподарських підприємств не відповідають дійсності. Така процедура, що розпочалася без суспільного обговорення, представлення даної Стратегії , суперечить принципам відкритості громадянського суспільства. Колектив ДП «Буський лісгосп рішучо виступає проти практики «кулуарних» реформ, чим не гребувала попередня влада.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас звернутись до Прем’єр-міністра України з проханням повернути схвалену Стратегію розвитку лісового господарства на доопрацювання для внесення відповідних змін в частині скасування рішення про ліквідацію державних лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання та можливої передачі їх в концесію та прийняти до уваги висновки науковців, територіальних громад та колективів лісгоспів.

     Ми, колектив ДП «Буський лісгосп» виступаємо за розвиток лісової галузі, за впровадження нових стандартів управління лісогосподарськими підприємствами, але проти їх розвалу шляхом фактичного знищення державних лісогосподарських підприємств.

 

 

 

З повагою,

за дорученням трудового колективу

голова профспілкової організації

«Буське лісове господарство» Гунька Ю.Т.

Переглядів: 64 | Додав: victor_147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: