Головна » 2019 » Січень » 10 » В Україні впроваджені нові стандарти на деревину
11:23
В Україні впроваджені нові стандарти на деревину

   Львівське ОУЛМГ повідомляє , що згідно Постанови Кабінету Міністрів України №695 від 09.12.2014 року і відповідного наказу державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» № 184 від 14.12.2015 року та наказу ДП «УкрНДНЦ» №433 від 20.12.2016 року на території України скасовуються всі нормативні документи (ГОСТи, ДСТУ,ТТУ тощо), розроблені до 1992 року.

Згідно вищезазначених документів, з 01.01.2019 року втрачають чинність всі нормативні документи з визначення розмірно-якісних характеристик та визначення об’єму лісоматеріалів для всіх лісогосподарських підприємств (лісокористувачів) та підприємств , незалежно від форм власності , що здійснюють свою діяльність в сфері придбання , обліку та переробки деревини.

На даний час органами стандартизації, сертифікації , метрології та якості на всі основні породи необробленої та обробленої деревини розроблені нові стандарти (ДСТУ), які гармонізовані з європейськими. В грудні місяці 2018 року аукціонні торги з продажу необробленої деревини у Львівській області держлісгоспи провели уже згідно нових стандартів. Відповідно відпуск будь-якої деревини всі лісокористувачі з 01.01.2019 року зобов’язані здійснювати виключно на основі нововведених стандартів.

На перехідному етапі при відпуску деревини по нових вимогах можуть виникати певні непорозуміння та незручності, тому Львівське ОУЛМГ просить з розумінням віднестися до цього всіх суб’єктів підприємницької діяльності.

Одночасно повідомляємо всіх лісокористувачів та експортерів , що видача сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлення пиломатеріалів для здійснення експортних операцій по документах (ТТН) виписаних з 01.01.2019 року буде здійснюватися тільки на основі нових діючих стандартів (ДСТУ). В разі подачі документів із зазначеного періоду по старих вимогах, управління для недопущення порушень діючого законодавства змушене буде дати експортеру відмову у видачі Сертифікату.

 

Відділ лісових ресурсів , машин та технологій

Львівського ОУЛМГ

Переглядів: 12 | Додав: victor_147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: