Головна » 2018 » Травень » 4 » Обережно кліщі !
12:33
Обережно кліщі !

      У весняно-літні дні зростає активність кліщів. Так звані „енцефалітні кліщі” – це кліщі з родини іксодових, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах території України, а в останні роки, перемістились у паркові зони відпочинку міст, сквери.
Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей і тварин. В умовах міста Києва вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз серед людей, піроплазмоз серед собак; в умовах України – ще й кліщовий енцефаліт, туляремію, хворобу Лайма тощо. Живляться кліщі кров’ю людей і тварин.

Голодні кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня.

Якщо вам вдалось своєчасно помітити на шкірі кліща, що присмоктався, радимо не відривати його відразу. Тому що ви можете відділити його черевце, а кінцівки паразита залишаться глибоко в шкірі, що може потім викликати нагноєння ранки. Зверніться до лікаря.

Самого ж кліща бажано перевірити в найближчій лабораторії на інфікованість вірусом кліщового енцефаліту.

Пам’ятайте, щоб уникнути цих неприємностей,треба захищатися від паразитів:

  • Збираючись до лісу, радимо одягтися так, щоб не залишати відкритими руки, а особливо ноги;
  • Одяг повинен щільно прилягати до тіла (сорочка з глухим комірцем і довгими рукавами, які закінчуються манжетами, заправлена у брюки, а брюки – у шкарпетки, взуття);
  • В зонах розповсюдження кліщів застосовують спеціальні проти кліщові комбінезони з міцно затягнутими манжетами на рукавах і знизу брюк, застібки типу „блискавка”, з каптуром, пришитим до комірця. Таким чином відкритим залишається тільки обличчя;
  • Краще, якщо одяг світлий, однотонний, щільний (тоді на ньому легко можна помітити кліща);
  • Через 2-3 години перебування у лісі і після виходу з нього обов’язково огляньте одяг і тіло (само - і взаємо огляд). Особливо ті місця, де кліщі найчастіше присмоктуються: голову, тіло, груди, згини рук, ніг. В одязі перевірте всі шви, складки. Якщо з вами собака – огляньте і її. Букет лісових квітів, трав – також.
  • Присмоктування кліщів частіш за все відбувається під час зупинок для відпочинку. Тому для стоянок у лісі потрібно вибирати сухі, добре освітлені галявини, подалі від кущів, дерев. На ділянці лісу, де буде розташований туристичний табір для відпочинку, потрібно організувати розчищення місцевості від трави, кущів. Тут також не можна створювати звалище побутових відходів, тому що це приверне до вас гризунів, які можуть занести кліщів на житлову територію;
  • Для попередження зараження кліщовим енцефалітом не слід пити сире козине молоко. Тому що кози є носіями вірусу цього захворювання.

Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

Пресс-служба ДП «Буський лісгосп»

Переглядів: 417 | Додав: victor_147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: