Головна » 2018 » Серпень » 6 » Із масовим всиханням сосни боремось разом…
16:40
Із масовим всиханням сосни боремось разом…

Впродовж останніх трьох років в насадженнях лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ всихають соснові насадження.

Науковці вважають, що головним чином це викликане еколого-кліматичними факторами, глобальним потеплінням на планеті, зменшенням опадів, зниженням рівня ґрунтових вод та підвищенням температурного режиму.

Лісівники помічають, що спочатку всихають окремі дерева, далі – цілі групи дерев, а на кінцевій стадії розвитку хвороби - всихання охоплює значну частину деревостану.

«Наслідками цього є погіршення санітарного стану соснових насаджень. Деревина втрачає технічну придатність через «посиніння», а відтак і ринкову вартість. Крім того, це створює ще й загрозу збільшення чисельності шкідників та поширення їх на суміжні ділянки деревостану».

На жаль, на сьогодні ефективних методів боротьби з цим явищем не знайдено.

Станом на 1 січня поточного року по Львівському ОУЛМГ було виявлено осередки всихання сосни на площі понад 3 тис.га. З початку року розроблено 2,8тис.га всихаючих соснових насаджень, що становить 85 %.

Для вивчення цих процесів всихання соснових насаджень та напрацювання рекомендацій господарювання, 10 серпня 2018 року ДП «Буське лісове господарство» проводить семінар по питанню всихання соснових насаджень за участю науковців НЛТУ України, представників Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист», лісівників, органів місцевого самоврядування, громадськості та представників засобів масової інформації.

Початок семінару о 10-00год. за адресою: м. Буськ, вул. Січових Стрільців, 39 (актовий зал лісгоспу).

ДП «Буське лісове господарство» запрошує громадських активістів, депутатів сільських, районної та обласної рад, представників засобів масової інформації і всіх небайдужих громадян прийняти участь у роботі семінару.

Акредитація ЗМІ за тел. 2-16-41 (Феденишин Тарас Романович).

 

 

 

Прес-служба ДП «Буське лісове господарство»

Переглядів: 17 | Додав: victor_147 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: